Новина

від 16.10.2020

Зеленський заявив турецьким журналістам, що війну на Донбасі «можна завершити в будь-який день»

Про це заявив Зеленський в інтерв’ю турецькому інформаційному агентству Demirören, яке оприлюднив 16 жовтня Офіс глави держави.

Зеленський зазначив, що йому вдалося «значно просунутися у порівнянні з тим, з чого він починав, коли прийшов до влади». Президент наголошує, що Росія має «пройти свою частину шляху».

«По-перше, вдалося перезавантажити переговорні формати. Розмова дипломатів завжди краще, ніж «розмова» гармат. Вдалося звільнити багатьох людей, яких утримували в полоні на тимчасово окупованій території України. Вже понад 80 днів на фронті майже на сто відсотків дотримується режим припинення вогню. Якщо не брати до уваги окремі провокаційні обстріли, можна говорити про тривалу тишу, яка встановлена ​​вперше за більш ніж шість років. Це і вселяє впевненість у тому, що прийти до миру – можливо. Але шлях до миру – це рух двох сторін. Свою частину шляху повинна пройти і Росія. Багато в чому від позиції Москви залежить, як швидко ми зможемо констатувати завершення війни. Ми вважаємо, що війна може бути завершена в будь-який день: сьогодні або завтра, або післязавтра. Але необхідно провести повну деокупацію та повернути під контроль України всі наші тимчасово окуповані території», – сказав Зеленський.

В інтерв’ю для британської програми BBC HARDtalk президент Володимир Зеленський заявив, що готовий піти з посади, якщо не зможе закінчити війну на Донбасі.

13 жовтня президент України Володимир Зеленський оголосив про проведення в країні в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня «всенародного опитування».

14 жовтня Зеленський запропонував українцям висловитися про те, чи потрібно запроваджувати в країні довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах.

«Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?« – це друге питання «опитування» президента Володимира Зеленського, яке він хоче провести 25 жовтня, в день місцевих виборів.

Останнім часом лунають заяви політиків та урядовців щодо планів створення вільної економічної зони на території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та підконтрольних Україні територій Донбасу, які викликають масу питань, адже Україна може вкотре вскочити в халепу. Бо є ганебний досвід фейкової вільної економічної зони «Крим» на окупованій території кримського півострова, яка не тільки підриває західні санкції – бо дозволяє інвестувати в Крим, а й ще і дискримінує громадян із Криму і Севастополя, наділивши їх статусом нерезидента.

Що не так з ідеєю створення СЕЗ на Донбасі, кому вона насправді потрібна і які небезпеки несе Україні, – економічний експерт, засновник Інституту стратегічних Чорноморських досліджень Юрій СМІЛЯНСЬКИЙ, який добре розбирається в економічній ситуації в окупованому Криму та всім, що стосується так званої СЕЗ «Крим», дивіться у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

Робоча група Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ разом із центральними органами виконавчої влади готує скасування закону про Вільну економічну зону (ВЕЗ) «Крим», повідомив Центру журналістських розслідувань Рустем Умеров, народний депутат України, голова Робочої групи. 

Рустем Умеров повідомив, що до підготовки пропозицій зі скасування ВЕЗ «Крим» залучено 17 центральних органів виконавчої влади, а також громадські та правозахисні організації. 

Робоча група створена при Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин під час виїзного засідання Комітету до Херсонської області в лютому 2020 року.

Нагадаємо: 

  • Упродовж трьох років кримські громадські діячі та Меджліс кримськотатарського народу закликають скасувати закон про фейкову ВЕЗ «Крим», оскільки він дискримінує громадян України з Криму (мають статус нерезидентів) і водночас дозволяє українському бізнесу працювати на окупованій території, хоча це порушує санкційний режим, введений західними партнерами і самою Україною на півострові.
  • 3 листопада 2014 року було прийнято Постанову Нацбанку №699, згідно якої громадяни України, а також юридичні особи, які мають кримську реєстрацію, фактично позбавлені надання повного спектру банківських послуг, якими можуть користуватися інші громадяни України (відкриття рахунку, депозиту, оформлення кредиту і покупка іноземної валюти і т.п.).
  • 18 січня 2018 року за пропозицією нардепа Рефата Чубарова було ухвалене протокольне рішення ВРУ про створення робочої групи по внесенню змін до закону України «Про створення вільної економічної зони Крим і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».
  • 9 лютого 2019 року в Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики відбулося перше засідання робочої групи по ВЕЗ «Крим». Наступне було призначене на 16 лютого, але його перенесли на пленарний тиждень на прохання народних депутатів, які хотіли взяти участь в роботі групи. Однак засідання так і не відбулось. 
  • Як з’ясував Центр журналістських розслідувань, голова парламентського Комітету з митної та податкової політики Ніна Южаніна заблокувала діяльність робочої групи з напрацювання проекту скасування закону про створення ВЕЗ «Крим» або внесення до нього змін, одноосібно повідомивши голову Верховної Ради про те, що проект закону має бути розроблений урядом.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...